
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott, hátsó kötéstábláján firkálás található
64
hűségpont
Hogy működik az alku?
Az elnök természetesen nem más, mint Abraham Lincoln, az Egyesült Államok sorrendben 16. elnöke. Az időpont az 1860-as évek, amikor az "Észak Dél ellen" híres polgárháborúja tombolt Amerikában. A történet hőse persze már kitalált személy. Az író képzeletében Jack Andrews amolyan "belevaló" parasztlegény, akit kópés vidámsága, természetes esze, megbocsátható kíváncsisága minden bajból kivág, és minden jelentős eseményhez elvezet. Jack "naplójából" - vidám, izgalmas, fordulatos napló ez - megismerhetjük a rabszolga-felszabadító Észak minden jelentős csatáját: az ő jóvoltából szinte eldiskurálhatunk a híres elnökkel és Észak híres hadvezérével. A könyv végére olyan barátságba keveredünk Jackkel, hogy őszintén sajnáljuk, amikor el kell válnunk tőle.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631101134 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Delfin könyvek |
| Kiadó: | Móra Ferenc Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1974 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szikra Lapnyomda |
| Illusztrátorok: | Balogh Péter |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 251 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.50 cm, Magasság: 19.50 cm |
| Súly: | 0.20 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Regények |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Tulajdonképpen egy jópofa kis gyermekkönyv. Nem igazából tetszett, mert erőltetettnek éreztem, valahogy nem ragadott meg. Gyerekkorban valószínűleg jobb lett volna elolvasni, mint most. Megpróbálja elmesélni az Észak-Dél háború néhány eseményét, megismertet bennünket a háború néhány híres hősével. A főhős egy 19 éves fiú, aki bár farmerként nem sokat tudott a nagypolitikáról, néhány szerencsés véletlen folytán megismerhetett olyan embereket, akik formálták a történelmet.