
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ceruzás bejegyzések a címlapon és a hátsó borító belső oldalán.
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
60
hűségpont
Hogy működik az alku?
A könyv szerzője nemzetközileg ismert orvosprofesszor. Véleménye szerint az orvos hivatása nemcsak az, hogy a beteg ember egészségét visszaállítsa, hanem az is, hogy megszüntesse a beteg életéből a diszharmóniát amit a legtöbb betegség okozójának tart. Napjainkban nem csupán a beteg, hanem az egész társadalom diszharmonikus. Antalóczy professzor ezért vállalkozott arra, hogy írásaival a beteg társadalom baját kimutassa és gyógyítsa is. A "homo universalis" a reneszánsz ember sokoldalú tudásával bátorságával és morális elkötelezettségével esendő korunk elevenébe hatol. Könyve Nietschétől kiindulva, a newtoni fizika és a kvantum-mechanika, az új világkép, az értékteremtés és a vakmerő kísérletezés, a kollektivizmus és az individualizmus, a XX. század végjátéka. Véleménye szerint térségünkben az agresszív nacionalizmus, az immoralitás, a szegénység és a létbizonytalanság nagyrészt a bukott rendszer degradációs terméke. Legnagyobb bajunk azonban mindmáig a kisebbség és a többség arányának és egymáshoz való viszonyának a megoldatlansága maradt. "A nagyobb rész boldogságának" a kérdése Vörösmarty óta kínoz bennünket. Korunkat a gazdaság és a társadalom bizonytalansága és asszimetriája jellemzi mivel az anyagi javak, nemkülönben a tudás és az információ rendkívül egyenlőtlenül került elosztásra a földön. A régi istenekben nincs már hitük az embereknek sem keleten, sem nyugaton de mindmáig mégis a nemzetközi globalizált gazdaság világuralmát szenvedik el Nem alakult még ki a gazdaság, a társadalom és az erkölcs új világa. "A király még meztelen" ezért "Az ember vergődik e világban!" Gömbös Tamás
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Heraldika Kiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1996 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Karát Press Bt |
| Illusztrátorok: | Szalay Lajos |
| Borítótervezők: | Szalay Lajos |
| Nyomtatott példányszám: | 1000 |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 292 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.50 cm, Magasság: 20.50 cm |
| Kategória: | Filozófia / Társadalomtudomány / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről