
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 200 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ezzel a kötettel kezdi meg a Kiadó a nemrég elhunyt Ráth-Végh István összegyűjtött művelődéstörténeti munkáinak kiadását. Az emberi butaság történetéről írott trilógia (Az emberi butaság kultúrtörténete; Új butaságok az emberiség kultúrtörténetéből; Vége az emberi butaságnak), amelyet most - a régebbi három kötet anyagát tematikai szempontoknak megfelelően egyesítve - átadunk az olvasónak, talán az író legjellemzőbb műve. Az emberi gyarlóságok és szenvedélyek olykor elképesztő panoptikuma, mintegy az emberi művelődés történetének visszája bontakozik ki a könyv lapjairól, de oly módon, hogy az író felvilágosult gondolkodása és igazságszeretete mindig a társadalmi és kulturális haladás nagy eredményeinek, céljainak árnyékában láttatja a századok során burjánzó butaságokat, aljasságokat.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9638469625 |
|---|---|
| Kiadó: | Maecenas Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1997 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Harmadik kiadás |
| Nyomda: | Franklin Nyomda |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 317 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.40 kg |
| Kategória: | Történelem / Újkor-legújabb Kor / Egyetemes / Történelem / Ókor / Művelődéstörténet / Kultúrtörténet / Történelem / Középkor / Egyetemes |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Valóban régi a könyv, de a tartalom mindenért kárpótol