
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
50
hűségpont
Hogy működik az alku?
„ A katona mint irodalmi hős kétségtelenül egyidős magával az irodalommal…” – írta egyik levelében Lev Tolsztoj, s ehhez csak annyit fűzhetünk hozzá: alig-alig akad – különösen az utóbbi másfél száz esztendő során – olyan rangos prózaíró, aki a katonai tematikából – így vagy amúgy – ne merített volna. Alighanem Stendhallal indul az a folyamat, amely a napóleoni háborúk hatására a katonát modern értelemben vett irodalmi hőssé avatja, s úgyszintén Stendhallal a háborúnak egy olyan minőségileg újfajta ábrázolása, amelyet jó maga a Pármai kolostor híres csataleírásában, a waterlooi ütközet mintegy „alulnézeti” bemutatásában valósított meg, s amelyet a maga nemében senki se szárnyalt, nem is szárnyalhatott túl azóta sem. A napóleoni háborúkkal a katona mindenesetre társadalmilag igen pontosan meghatározott hősként vonult be a prózairodalom – a regény és az elbeszélés világába, s ettől kezdve a legjelentősebb irodalmi hősök közé tartozik – s korántsem csak a háborúk, hanem a békeidők termésében is. Ez a nagyszabású válogatás, amely a világirodalom legjobb katonaelbeszéléseit gyűjti össze, egyedülálló vállalkozás a magyar könyvkiadásban. A Balzactól Bertolt Brecthig ívelő antológia a napóleoni háborúk korától 1945-ig százötven év katonai témájú novelláiból és elbeszéléseiből ötvenhetet nyújt át az olvasónak, megannyi klasszikus rangú halhatatlan remekművet és kimagasló alkotást, e novellák révén kirajzolván mellesleg másfél évszázad európai és amerikai történelmének meghatározó erővonalait is.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9633267765 |
|---|---|
| Kiadó: | Zrínyi |
| Kiadás éve: | 1980 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Zrínyi Nyomda |
| Nyomtatott példányszám: | 5000 |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 494 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Antológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről