
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Védőborítója kissé rojtos, hátsó füle hiányzik.
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Történt egy szép napon, hogy Charles Strickland, jómódú londoni tőzsdeügynök, példás férj és családapa egy kurta kis cédulán értesítette feleségét, hogy örökre elhagyja a családi tűzhelyet, és Párizsba költözik. S a felháborító cselekedet rugója nem volt más, mint a leküzdhetetlen vágy, hogy festékkel-ecsettel fejezze ki a lelkében égő művészi víziót, szabaduljon a kínzó, az alkotásra, kifejezésre sarkalló ördögtől. Nyomor és éhség, a világ közönye, a társadalmi kivetettség - mind nem gátolja a festőt, hogy a maga kiszabta úton haladjon tovább a művészi kiteljesedés felé - még ha az a megsemmisüléssel egyenlő is.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1958 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Román Népköztársaság |
| Borítótervezők: | Lóránt Péterné |
| Kötés típusa: | félvászon, kiadói papírborítóban |
| Terjedelem: | 194 oldal |
| Fordítók: | Devecseriné Guthi Erzsébet |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Egy remek életrajzi regény. Egy átlagos jómódú állampolgár egyik napról a másikra feladja addig életét, úgy hogy hallani sem akar többet a szeretteiről, csak a belülről jövő festészet utáni vágya van. Ennek a festői kiteljesedésnek az útját mutatja be a könyv a teljes kiteljesedésig különböző környezeti helyzetekben.