
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Könyvtest félrenyomódott, deformált.
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Kós Károly 1934-ben megjelent legjelentősebb szépprózai munkáját, az államalapító István királyról szóló Az Országépítő című történelmi regényét a Nyugat kiváló kritikusa, Schöpflin Aladár így méltatta: "István anyja által beleoltott hivatásérzetből, természetes ösztöneinek legyőzésével végzi el nagy művét. Hogy küldetését, a magyar állam megteremtését, a nemzet egységesítését végrehajthassa, azokat kell fegyverrel leigáznia, akikhez a szíve hűz, azoknak az idegen lovagoknak fegyvereivel, akikkel érzelmileg nincs közössége... Kós Károly elgondolásában csak mellékes szerepet játszik István művének vallási része. Ő nem a szent királyt látja, hanem az országépítő államférfit, aki a különböző, nagyrészt fajilag és nyelvileg is különböző törzsek konglomerátumából megteremtette az egységes magyar nemzetet, és egyhatalmi szervezetbe összefoglalta Magyarországot. Ez a tagadhatatlanul érdekes és szuggesztív koncepció azonban inkább csak alappilléreit adja meg a regénynek, a történet menetét... szélesen, nagy kedvteléssel, kitűnő elbeszélő ízzel, szinte Jókaira emlékeztetve mondja el az író..."
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 963207890X |
|---|---|
| Kiadó: | Helikon Kiadó |
| Kiadás éve: | 1983 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kner Nyomda Dürer |
| Illusztrátorok: | Nagy András |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 350 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 22.00 cm |
| Súly: | 0.50 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Történelem / Középkor / Egyetemes / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Szent Istvánról, azaz gézafia Vajkról szól ez a magyari história, aki veretesen rótt mondatai az több, mint ezredéves magyari föld ízét, zamatát,a folyók, a szántók, a gyepűk, hangjait illatát özöníti az olvasóra. Király! – akarom mondani Nagyfejedelem, meg horka, meg Gyula, meg az erdőelviek és vajdájuk szerepelnek – EL KELL OLVASNI!