
(4 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 920 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A regény cselekménye 1944-ben, a nyilas terror napjaiban játszódik. Négy kisember: egy műveletlen, ügyeskedő kocsmáros, egy egyszerű, becsületes asztalos, egy örök kételkedő, különc órás és egy finomkodó könyvügynök beszélget estéről estére egy kocsmában az élet nagy kérdéseiről, erkölcsről, lelkiismeretről. Tét nélkül filozofálgatnak, okoskodnak, elméleteket gyártanak. A könyv megfordítja a mindennapi históriát: ezek az emberek, amikor komolyan, őszintén végiggondolják a sors kínálta lehetőséget - embertelenség árán menekülni az embertelen pokolból -, elbuknak, de amikor maga az élet állítja eléjük a nagy kérdést - nyilasok jönnek a baráti társaság tagjaiért -, a korábban általuk felállított szélsőséges erkölcsi helyzetet a valóságban is kénytelenek kipróbálni: egytől egyig az emberi tisztaság és bátorság hőseivé magasodnak. Az ötödik pecsét mai irodalmunk egyik legjelentősebb alkotása, amelyből Fábri Zoltán - a már klasszikusnak számító - filmet rendezett.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789633831373 |
|---|---|
| Kiadó: | Ulpius-ház Kiadó |
| Nyelv: | magyar |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A magyar irodalom egyik legfontosabb klasszikusa az emberség és hit erejéről. Sánta Ferenc regényéből minden idők egyik legfontosabb filmjét rendezte Fábry Zoltán. Két olyan remekmű, ami a magyar kultúrát egyetemes magasságokba emelte.
1944 telnek utolsó napjaiban , a nyilas terror tobzodasanak utolsó órájába viszi el az olvasót Sánta Ferenc regénye.Szorgos, becsületes, egyszerű emberek estéit és hétköznapjait , vágyait és életvallomását fogalmazta meg kemény, puritán nyelven az író... Regényének hősei estéről estére találkoznak egy kis kocsmában,borozgatnak, beszélgetnek,vitatkoznak az erkolcsrol,a házas életről,a politikáról....
A világirodalom egyik legjobb regénye szerintem,a belőle készült film is zseniális,lélektani drámák,nagy kérdések,kötelező mű.
Remek erkolcsi kerdest feszeget