
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
150
hűségpont
Hogy működik az alku?
Gróf Bánffy Miklós (1873-1950) Erdély nagy múltú főúri családjából származott. Regény-, novella- és drámaíró, grafikus, színpadi rendező. Volt országgyűlési képviselő, külügyminiszter, a Nemzeti Színház és a Magyar Operaház intendánsa. Főműve a három összefüggő regényt (Megszámláltattál..., És híjjával találtattál...., Darabokra szaggattatol...) tartalmazó Erdélyi történet. A mára klasszikussá vált trilógia a magyar arisztokrácia időszerűtlenné válását és pusztulásra ítéltségét mutatja be. "Engem is a sors dobott ide-oda, diplomáciába, képviselőségbe, intendánssá tett és külügyminiszterré, anélkül hogy valaha ilyet tervszerűen akartam volna. A fontos csak az, hogy az ember megállja a helyét ott, ahová állítják. Eredetileg festő akartam lenni, és író lett belőlem." (Bánffy Miklós) A marosvásárhelyi születésű irodalomtörténész új könyvében Bánffy Miklós írói életművét teljességre törekedve mutatja be.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786155869952 |
|---|---|
| Kiadó: | MMA Kiadó Nonprofit Kft. |
| Kiadás éve: | 2020 |
| Terjedelem: | 288 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Életrajzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről