
(3 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 350 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Az amerikai "profi írók" élvonalába tartozó szerző a bankvilág rejtelmeibe vezeti be az olvasót, aki - míg csak bele nem merül a könyvbe - nehezen hinné, hogy ilyen száraz, merkantil témáról izgalmas regény kerekedhet. A szerző nem sokat teketóriázik, már az első oldalakon felvázolja az alapállást. Az öreg Rosselli, a Bank elnöke néhány vezető állású tisztviselő előtt megdöbbentő bejelentést tesz: halálos beteg, napjai meg vannak számlálva. Ezzel kezdetét veszi az utódlásért folytatott harc. Szerelem, megvesztegetés, zsarolás, emberkínzás, humanizmus és polgárjogi mozgalom fűszerezi a fordulatos cselekményt, amelynek során Hailey szinte észrevétlenül megismertet az amerikai nagybankok életével is. Végig izgalmas, műfajában kiválóan megírt, szinte "letehetetlen" könyv.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9638224975 |
|---|---|
| Kiadó: | Magyar Könyvklub |
| Kiadás éve: | 1984 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | második kiadás |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda Rt. |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 590 oldal |
| Fordítók: | Balabán Péter |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.60 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Akció, Kaland,krimi |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Ez a könyv a bankban dolgozó személyek életét mutatja be az igazgatótól kezdve, az igazgatóhelyetteseken, a fiókigazgatón és a biztonsági főnökön át az egyszerű ügyintézőig. Engem nem kötött le, és félbehagytam, mert semmi átütő nem történt, nekem túl hosszú volt és érdektelen.
Hailey egyik hosszabb műve a Bankemberek, de ez nem tesz rosszat neki, sőt… Minden tökéletesen van adagolva, az eleje lassú, és ha nem Hailey írta volna, valószínűleg nagyon unalmas lenne, de az író igenis érdekfeszítővé tette a művet. Aztán ahogy bonyolódik a cselekmény, egyszerre csak két fő szálat kapunk, mindkettő izgalmas thrillerként borzolva idegeinket, amíg bele nem ütközünk az elkerülhetetlen végkifejletbe. A könyv részletes, realista világa pedig valóban aprólékos és lenyűgöző.