
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Gyanítható, hogy alig akad olyan világjáró honfitársunk, aki legalább egyszer ne fordult volna meg Bécsben. Annak idején, mikor harmincegynéhány éve a kék útlevéllel ismét kinyílt előttünk Nyugat-Európa csillogó-villogó világa, sokan járták végig a Maria-hilferstrasse hazai viszonyokhoz képest elképesztő választékú áruházait, és bámulták meg a Kartnerstrasse luxusüzleteinek kirakatait. A könyv készítői nemcsak a sörök barátainak ajánlják a művet, hanem minden olyan látogatónak, aki számára egy ország vagy város megismeréséhez hozzátartozik a helyi ételek és italok kipróbálása is. E kötettel folytatjuk útikalauz-sorozatunkat, amelyben "Sörmentén" szeretnénk bemutatni kedvenc italunk, a sör forrásait és fogyasztásának szentélyeit. "Az élet legnagyobb kellemetlenségei közepette is vigasztalást lelhet az ember, ha pontosan tudja, hol és mikor csapolják a legjobb sert a városban. A mai embernek a nyála csuroghat azon "udvari" és "márciusi" serekért, amelyeket ősei olcsó pénzért bőven ittak alkonyattal meghitt korcsmákban, ahol kezet kellett fogni a sermérővel, mert oly jó ennivalókat adott az ital mellé. Alkonyattal tizenöt-húsz pohár sert megivott az egykedvű polgár, míg a távolból elmosódva hangzott a térzene, mint a céltalanul mozgalmas élet." (Krúdy Gyula: Júniusi alkony)
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 963206755 |
|---|---|
| Kiadó: | Hibernia Nova Kft. |
| Kiadás éve: | 2003 |
| Terjedelem: | 191 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Útikönyvek, Útleírások / Térképek, Atlaszok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Ajánló írásához kérjük, jelentkezzen be!