
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
4 465 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
223
hűségpont
Békefi Antal (eredeti neve: Kann Nathan; Szentes, 1858. szeptember 7. - Szeged, 1907. október 2.) novellista, regényíró, újságíró, szerkesztő. Békefi szépirodalmi munkásságából leginkább a parasztnovellák érdemelnek külön figyelmet, amely műfajt aztán Tömörkény István vitt tökélyre. Egyik alapítója volt a Dugonics Társaságnak, amelynek irodalmi céljait, mint főtitkár is szolgálta. 1892-1893-ban a szegedi Lloyd társulat titkára, 1887-ben a helyi függetlenségi és 48-as párt alapítója, alelnöke, majd elnöke. Kiváló érdemei voltak a vidéki hírlapírók szociális helyzetének javítása körül, a Vidéki Hírlapírók Szövetségének alelnökeként is erre törekedett. Az ő csapatában dolgozott Tömörkény István, Móricz Pál, Szakács Andor és Molnár Jenő. Még ő vitte a Naplóhoz és nevelte újságíróvá Sz. Szigethy Vilmost és Móra Ferencet. Jelen kötete a betyárvilág történeteit mutatja be a maga forgatagos sokszínűségével.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786156788368 |
|---|---|
| Kiadó: | Nemzeti Örökség Kiadó |
| Kiadás éve: | 2024 |
| Kötés típusa: | puhatáblás, ragasztókötött |
| Terjedelem: | 195 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Művelődéstörténet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről