
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
88
hűségpont
Hogy működik az alku?
A pillanatot megragadni: nincs a világon szebb és nehezebb feladat. Ezt teszik a festők, a szobrászok, a filmesek és a rádiósok is. Az itt és most élményét nyújtani annak a közönségnek, amely sokszor kiszámíthatatlanul felemel, eldob, de amelynek szeretetére oly reménykedve vágyik minden alkotó. A rádiósok is féltő szeretettel készítik újabb és újabb alkotásaikat, amelyeket gyermekeikként óvnak, majd nyújtják át rettegve-szeretettel közönségünknek, hogy ítélkezzenek felőlük. Ritka, áldott pillanat, amikor egy ilyen gyermeket a közönség ugyanolyan odaadóan fogad az első pillanattól kezdve, ahogy azt az alkotók elképzelték. És csak ezután történhet meg a csoda, hogy mindannyiunk közös gyermekévé válik az alkotás. Ennek az emberséges folyamatnak a hangját manapság elnyomja az a tömegkommunikációs csatazaj, amelynek akarva-akaratlan részese a Magyar Rádió is. Az „Egy csepp emberség” valamit visszaad közönségének. Naponta visszaad 2-3 percet az ellopott belső csendből, és így talán a tömegkommunikációs csatazaj sem visszhangzik már oly hangosan és haragosan bennünk. Az Egy csepp emberség első kötetéből sokezer példány került az olvasókhoz. Szakemberek mondják: nagy siker. Én azt mondom: mindannyiunk nagy sikere. Most kíváncsian várom, hogy hányan csatlakoznak hozzánk a második kötet megjelenése után, hiszen az Egy csepp emberség különleges, titkos jelszó is lett, amelynek hallatán emberek találnak egymásra. Ezt tapasztaltam egy fogadáson is, amikor sorba léptek hozzám a jelenlévők, hogy bemutatkozzanak. Aztán egy idős bácsi – neve helyett – csak annyit mondott: egy csepp emberség. Ez azt jelenti, hogy van értelme még az igaz, emberi szónak és gondolatnak, mert vannak még értő és érző lelkek. Ezzel a hittel indítjuk útjára a második kötetet.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9637058435 |
|---|---|
| Kiadó: | Magyar Rádió Rt. |
| Kiadás éve: | 2005 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | OOK-Press Nyomdaipari és Szolgáltató Kft. |
| Borítótervezők: | Koltay Gergely |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 333 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.90 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Riportok, Interjúk |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.