
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
A szerző által dedikált.
Állapot fotók

25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Batári Gábor új könyvében a gyűjtögetés éveiről ad számot: verseiben és prózájában, a frissen megszerzett tudás-anyag még át-áttöri a szuverén művek határait; irodalom, mitológia, filozófia toborzott szabadosai követik el a megbocsájtható határsértéseket. Nem asszimilálódtak, de otthonosan mozognak az új hazában: a költői szövegben. A fiatal költőt érő rengeteg hatás, a francia új regény, a posztmodern divatok csábítása azonban nem préselhette egyenruhába az eredendő tehetséget. A kép-és szóalkotó készség, a formák fölényes biztonságú kezelése, az erőteljes költői különbözni akarása (és tudása) megmenti az epigonizmustól Batári Gábort. S még valami: az írónia - ez önmagát és a meghódításra váró világot egyként kritikával, mosolygó bölcsességgel felderítő művészi magatartás. Ez a könyv bizonyíték arra, hogy a költő kijárta iskoláit; inas ével végén összegezte tudását, jól bánik eszközeivel - s kész a mesterremek elkészítésére. S ezt el is várjuk tőle. Gyímesi László
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9638375108 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Kortárs Magyar Írók |
| Kiadó: | Littera Nova |
| Kiadás éve: | 1994 |
| Borítótervezők: | Horváth István, Szilágyi Erzsébet |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 48 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok / Dedikált, Aláírt Könyvek |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről