
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 350 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Claudio Magris trieszti irodalomtörténész, esszéista és regényíró ebben a művében egy valóságos személy, Enrico Mreule történetét írja meg. Hőse annak a goriziai Carlo Michelstaedternek a barátja volt, aki a (múlt) századelő olasz-osztrák-szláv peremvidékkultúrájának különös képviselőjeként huszonhárom éves korában, saját dekadens filozófiája jegyében öngyilkos lett. Enrico az életével, az életútjával demonstrál: klasszika-filológia-tanár létére elmegy Patagóniába marhahajcsárnak, majd rövid tanároskodás után Isztriába költözik és ott is hal meg mezítlábasan, ágrólszakadtan, boldog, mogorva boldogtalanságban. Michelstaedter rövid életműve fennmaradt, barátjának neve legfeljebb lábjegyzet ugyanabban a történetben. Az Egy másik tenger szellemi kalandregény egy több mint közép-európai írótól. Első kiadása 1993- ban látott napvilágot, most új borítóval jelentetjük meg ismét.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789630793766 |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2012 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szekszárdi Nyomda |
| Borítótervezők: | Kállay Judit |
| Kötés típusa: | kemény papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 109 |
| Fordítók: | Barna Imre |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről