
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 260 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A kötet a szerző elmúlt évtizedben született írásainak gyűjteménye. Tölgyessy Péter a közélet eseményeit törekszik a társadalom mozgásaival magyarázni. Alapállítása, hogy csupán azok a politikai erők eredményesek, amelyek a közvélemény létező igényeire adnak választ, melyeknek még a vétkeiben is magukra ismernek az emberek. Az átmenet megrázó traumát okozott az állampolgárok legtöbbjének. Hosszú ideig sikeresnek gondolt életstratégiák veszítették el hirtelen érvényüket. Országunk lakói mindenekelőtt jóléti reményeik teljesültét várták a demokratikus fejlődéstől. Szükségképpen csalódniuk kellett. A választóik haragjától rettegő pártok igyekeznek csak legvégső esetben szembefordulni szavazóikkal. Sorra azok a szervezetek hódítják meg a közönség rokonszenvét, amelyek nem társadalom-átalakító programokat, hanem illúziókat kínálnak a politikai piacon. A magukat ismételten becsapottnak érző emberek folyvást más pártban látják meg vágyaik beteljesítőjét. A népszerűség sebes változásai önpusztító versengésbe kergetik a felszínen maradásukban bizonytalan politikusokat. A szükségesnél lényegesen kisebb az írott normák, a demokratikus szokások vezérlő ereje. Az állampolgárok többsége máig nem barátkozott meg a parlamentarizmus intézményeivel. Az emberekre hatalmas lelki és anyagi terheket helyező átalakulás megpróbáltatásai azonban nem roppantották össze az országot egybetartó kötelékeket. Az általános elégedetlenség politikai célokra bajosan mozgósítható. A választók bizalmatlansága ellenére a közélet meglepő állandóságot mutat. A pártok gyakran bizonyultak gyarlónak, és sokszor csupán a jószerencse segített. Mégis a magyar demokratikus átmenet alighanem igazi sikertörténet.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9632085957 |
|---|---|
| Kiadó: | Helikon Kiadó |
| Kiadás éve: | 1999 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szekszárdi Nyomda |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 336 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.60 kg |
| Kategória: | Történelem / Politika / Történelem / Újkor-legújabb Kor / Magyar / 1945-napjainkig |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről