
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Paulini Béla: Emlékirataim. Első kiadás. Bp. 1914. Könyvkereskedő Rt. 94, [2] p. 4 t. (fényképek). Kiadói, színes, illusztrált papírborítóban. Körülvágatlan példány. Dedikált. Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor. A XX. század elején mint karikaturista dolgozott több hazai és külföldi élclapnál és A Nap című napilapnál. Mesekönyveit – amelyekkel megteremtette a magyar műmesét – saját maga illusztrálta. Harsányi Zsolttal közösen írta Kodály Zoltán Háry János (1926) című daljátékának szövegét. Megalapítója, szervezője és rendezője volt a népi hagyományok újjáélesztésére és színpadi bemutatására alakult Gyöngyösbokréta mozgalomnak (1931). 1945 januárjában, az oroszok megjelenésekor öngyilkos lett a feleségével együtt.
Mutass kevesebbet
| Kiadás éve: | 1914 |
|---|---|
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Nap nyomda részvénytársaság |
| Illusztrátorok: | Paulini Béla |
| Kötés típusa: | karton |
| Terjedelem: | 94 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.50 cm, Magasság: 20.50 cm |
| Kategória: | Dedikált, Aláírt Könyvek / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről