
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 8 100 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Illyés Gyula. Fekete-fehér. [Versek.] Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). Borsos Miklós rajzaival. 158 + [2] p. Erőss Annának dedikált példány!!! Illyés Gyula (eredetileg, 1933-ig Illés Gyula; Sárszentlőrinc-Felsőrácegrespuszta, 1902. november 2. – Budapest, 1983. április 15.) háromszoros Kossuth-díjas magyar költő, író, drámaíró, műfordító, lapszerkesztő. Erőss Anna Konkoly Tiborné (Budapest, 1931. –) Kazinczy-díjas magyar rádióbemondó, műsorvezető. A Magyar Rádió bemondója volt több évtizedig. Bemondóként dolgozott mindhárom rádióadón (Kossuth, Petőfi, Bartók). Tanította kezdő pályatársait, mentoráltja volt például Kertész Zsuzsa és Acél Anna is. Színházi előadások rádiós közvetítéseinek narrátoraként is hallhatták a rádióhallgatók. 1973-ban Kazinczy-díjas lett, a kitüntetést az alapító Péchy Blanka művésznő jelenlétében vette át. A Rádióban a bemondók osztályvezető helyetteseként, és szakszervezeti ob-titkárként is tevékenykedett. Kiadói egészvászon-kötés, védőborító nélkül.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Szépirodalmi Könyvkiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1968 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kossuth Nyomda |
| Illusztrátorok: | Borsos Miklós |
| Borítótervezők: | Pintér László |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 158 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok / Dedikált, Aláírt Könyvek |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről