
Kiadás éve: 2013
Előjegyezhető

(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 260 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A haza, a hazaszeretet, a nemzet nálunk ma homályos jelentésű hangsorok. Ez egyaránt lehetővé teszi, hogy üres jelszóként visszaéljenek vele, illetve, hogy kigúnyolják. Fogalmaink nem születnek velünk, hanem a világ megismerésének tudati folyamatában jönnek létre. Értelmüket a hagyomány, az iskola, a tapasztalat, a tájékozódás és a közvélemény alakítja ki. A mi fogalmától elszoktatott magyarság hosszabb távra meghatározó választás előtt áll: vagy jobb egyéni feltételeket kíván magának a közös kiszolgáltatottságban az anyagi-gazdasági-szakmai érvényesülés terén, vagy újraszervezi a nemzeti közösség védelmező képességét. Ez azonban csak a nemzeti hagyomány teljes újraértelmezésével - és megismertetésével - lehetséges: a jelszavakat vissza kell változtatni értelmes eszményekké, ami nem kis feladat. A lehetőség azonban nyitott.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789636621193 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Magyarnak lenni |
| Kiadó: | Kairosz Kiadó |
| Kiadás éve: | 2007 |
| Nyomda: | Bocz Nyomda |
| Borítótervezők: | Kissík Fényírdája |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 128 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.50 cm, Magasság: 16.50 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Életrajzok / Irodalom / Szépirodalom / Riportok, Interjúk |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről