(4 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy. Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ez a könyv a gyerekről szól. Érzelmeiről és kötődéseiről, gondolatairól és játékairól. Arról a sajátos szemléleti módról, ahogyan a világot látja: a gyermekiről. Az indulattelt feszültségnek és a játékos megoldásnak arról a gazdagságáról, amely az átélést jellemzi. (…) A gyermekinek a megértésével egyben saját történetünkről, gondolkodásunk alakulásáról, érzelmeink bontakozásáról, személyiségünk fejlődéséről is világosabb képet kapunk. Jobban föl tudjuk eleveníteni emlékeinket a világ megismeréséről, arról a felnőttszemmel meglepő kíváncsiságról, ahogyan gyermekkorunkban kipróbáltuk önmagunkat egy adott helyzet lehetséges változataiban. Többet tudunk felidézni azoknak az élményeknek a rendkívüli indulati hőfokából, amelyek korai kapcsolatigényeinknek örömeit és kudarcait őrzik. Nemcsak a gyereket ismerjük meg jobban, hanem önmagunkat is. Nevelni csak úgy tudunk, ha látjuk a gyerekben a felnőttet, akivé lesz. De a pszichológiai szemlélet – a nevelésben, a gyógyításban, az esztétikában – egyre inkább megkívánja azt is, hogy lássuk meg a felnőttben a gyereket, aki volt: a gyermekit.
Mutass kevesebbet
ISBN: | 9632809734 |
---|---|
Kiadó: | Gondolat |
Kiadás éve: | 1985 |
Kiadás helye: | Budapest |
Kiadás sorszáma: | Hatodik kiadás |
Nyomda: | Alföldi Nyomda |
Borítótervezők: | Kárász Klára |
Kötés típusa: | egészvászon, kiadói borítóban |
Terjedelem: | 310 oldal |
Nyelv: | magyar |
Méret: | Szélesség: 14.50 cm, Magasság: 20.00 cm |
Súly: | 0.40 kg |
Kategória: | Pszichológia / Pedagógia / Természettudomány / Egészségügy / Gyermeknevelés, Csecsemőgondozás |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Ajánló írásához kérjük, jelentkezzen be!
Vélemények a könyvről
Nekem egy gyermekrajz értékeléséhez (beadandó dolgozat) szükséges ez a könyv, mégpedig a rajzfejlődés része. Ahogy a Tanár Urat idézzem: "Egyébként ez egy régi, de nagyon jó és jól használható könyv!" :)
Kiváló könyv! A szakdolgozatomhoz használtam szakmai hivatkozási pontnak.
Ezt kerestem.
Kiváló könyv!
Nagyon sok jó gondolat van benne.