
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Fedlap kissé foltos.
50
hűségpont
Hogy működik az alku?
"Kölcsey Himnusza, a Hunyadi, a Bánk bán zeneszerzőjénél akadhat még nagyobb zeneköltő, de nagyobb érdemű nem." Vajda János írta ezeket a sorokat Erkel Ferencről, aki elősegítette a nemzettéválás folyamatát, azáltal, hogy megteremtette a nemzeti operát és a magyar nép nemzeti himnuszát, létrehozta a Filharmóniai Társaságot, felkarolta a népi dalosmozgalmat, s végül a zenei képzés legmagasabb fórumán, a Zeneakadémia élén fejezte be bőségesen mért, sok sikert megért pályafutását. A zeneköltő szülőházának 150. évfordulóján - nyílt kiállítás. Negyedszázad telt el azóta, s napjainkban az egész szülőház felújítva áll Erkel életének és életművének bemutatására, születésének 175. évfordulója alkalmából. Az "L" alakú épületet az egykori Németváros központjában, a templom szomszédságában találjuk. A térre néző szárnya volt az iskola, Ajtósi Albert utcai frontján a tanítói lak. Az épület sarokszobájában született Erkel Ferenc 1810. november 7-én. A hat helyiségből álló Emlékházban három szolgál az életmű bemutatására, a negyedikben egy 19. századi enteriőr idézi Erkel korát.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9635553730 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Tájak-Korok-Múzeumok Kiskönyvtára |
| Kiadó: | TKM Egyesület |
| Kiadás éve: | 1986 |
| Nyomda: | Pannon Nyomda |
| Kötés típusa: | tűzött papír |
| Terjedelem: | 16 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 16.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Helytörténet, Honismeret / Művészetek / Építészet / Műemlékek / Útikönyvek, Útleírások / Magyarország |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről