
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Átkötött példány.
Állapot fotók

25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Részlet a könyvből: "Csehov Anton Pavlovics. (1860-1904) Egyike volt az első orosz íróknak, akik nyugaton népszerűekké lettek, de sokáig csak mint humoristát ismerték. Komoly művei közül először a drámáit csodálta az európai közönség, amely a novellista Csehovot akkor sem értékelte érdeme szerint, mikor megismerkedett vele. Csehov komoly novelláit a műfajnak a humoreszknél kisebb népszerűsége, vagy talán még inkább az orosz regény veszedelmes versenye szorította ki a közérdeklődésből, amelynek értékskáláján voltakép még ma sem foglalják el azt a helyet, amely őket Maupassant, Zweig vagy Th. Mann mellett megilleti. Csehov nem volt regényíró, de elbeszélései - nem a szatirikus vagy humoros karcolatok - mind kis regények, menetükben, hangulatukban, a széles ecsetkezelésben, mint akár Turgenyev kis regényei. Amiben Csehov elbeszélései a turgenyevi povjeszty-ektől különböznek, az Csehov fölénye mellett szól. Igaz, hogy mese. Kitalálása nem olyan fegyelmezett, nem töri bele inspirációját olyan aggályosan a hagyományos beszéd-formába, a szerkezet abroncsai közé és nem számol olyan engedelmesen a közönség kialakult ízlésével, csak a járt utakat kereső igényeivel."
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Új könyvtár |
|---|---|
| Kiadó: | Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Budapest székesfőváros házinyomdája |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 182 oldal |
| Fordítók: | Honti Rezső |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.00 cm, Magasság: 14.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.