
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
60
hűségpont
Hogy működik az alku?
Egy kötetben adjuk ki Ancsel Éva három írását: A szabadság dilemmáit, A megrendült öntudat mítoszait és az Írás az éthoszrólt. A három írás az elmúlt tíz évben keletkezett. Mindegyik a jelen gondolati megközelítésére tesz kísérletet, ha más is a kiindulópont és az általánosság igénye. Mert mindegyikben van egy azonos gondolati mag: „hogyan találhat az ember történelmileg és etikailag utat az egymásnak sokszor ellentmondó szólítások és dilemmák között – miért jut tévutakra, s hol találhat egyértelműségre.” A szabadság dilemmái nyomon követi a közelmúlt történelmi-etikai alternatíváit, a forradalomhoz fűződő remények és fanatikus hitek sorsát, az eszmélés nehézségeit. A megrendült öntudat mítoszai a polgári világ tévutait vizsgálja, a hitetlenség fanatizmusát, a reménytelenség mítoszait. Végül az Írás az éthoszról alapkérdése az, hogy „hogyan cselekedhet az ember, ha egyszer megértette, hogy a történelem nem méri lépteinek ütemét az ő életidejéhez, hogy nem vet számot várakozásaival, s etikailag érvényes mércéi alkalmatlanok arra, hogy megítélésére szolgáljanak”. A három írásból tisztán kiviláglik a szerző meggyőződése: „lehet tudni a cselekvés határairól és mégis tenni, amit kell – megőrizve az éthosz érvényességét és igazságát akkor is, ha valóra váltásának rendkívüli akadályai vannak”.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630922010 |
|---|---|
| Kiadó: | Kossuth Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1983 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Borítótervezők: | Kolosváry Bálint |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 416 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.40 kg |
| Kategória: | Filozófia / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Olvassatok Ancsel Évát, nagyon jó gondolatokat, lényegi kérdéseket feszeget. Ajánlom ezt a könyvét is.