
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 3 840 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
"Kozák Gyula könyvét olvasni olyan, mintha egy légmentesen lezárt időkapszulát nyitnánk ki. A kötet a korszak hű pillanatfelvételét őrzi: se nem előzetes, se nem utólagos átírása vagy újraértelmezése a múltnak. Az elemzés módszertanát és értelmezési keretét nem írták felül a kor cenzurális követelményei (ezért sem jelenhetett meg), és a kötet megállapításai tudományos szempontból sem avultak el, máig relevánsnak tekinthetők. A könyv elemzései hitelesen adják vissza azt a paradox helyzetet, amellyel a gazdasági vezetők a puha diktatúrában szembesültek: jóllehet, szocialista vállalatokat, intézményeket kellett irányítaniuk, működésük alá volt vetve a párt és a központi tervezés hierarchiájának, kinevezésük és előmenetelük szempontjai között pedig a szakmai hozzáértést és a vezetői képességeket szinte mindig felülírta a politikai lojalitás követelménye" - írja Magyar Bálint a kötet bevezetőjében. A kutatás, amely 1981 és 1984 között az MTA Közgazdaságtudományi Intézetében zajlott a Gazdaságunk szervezeti rendszere címmel a magyarországi gazdaság késő Kádár-kori szervezeti rendszerének megismerését tűzte ki célul. Ennek keretében 156, a legkülönbözőbb területeket képviselő gazdasági vezetővel készült oral history-interjú. A kutatás eredményeit, interjúelemzéseket, jellem- és pályarajzokat tartalmazó könyv most, negyven évvel a zárótanulmány megszületése után kerül először a nyilvánosság elé.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789634561576 |
|---|---|
| Kiadó: | Balassi Kiadó |
| Kiadás éve: | 2024 |
| Kötés típusa: | füles, kartonált |
| Terjedelem: | 431 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Szociológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.