
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott
75
hűségpont
Hogy működik az alku?
A címben szereplő kérdés talán egyidős az emberiséggel, mégis még száz éve sincs, hogy feleletet tudunk rá adni, ill., hogy ezt tudományos alapossággal kíséreltük meg. Ma sem tudjuk még teljes bizonyossággal ui. minden madárról, hogy mely útvonalat követi, hol tölti a telet, ill. a téli vendégeink közül melyik hol költ. Munka tehát - az eddig felgyűlt ismeretanyag mellett is - van még bőven. E munka java részét az ornitológusok végzik. Ránk, "nem madarászokra" csak a befejező aktus marad: ha valamilyen gyűrűt találunk elhullott madáron ne restelljük levenni azt, s elküldeni a Madártani Intézetnek. Hogy ott mit csinálnak vele, adatait hogyan dolgozzák fel, hogyan és mire következtetnek belőle, azt mondja el Schmidt Egon könyvében, melyet a még mindig egy kicsit misztikus madárvonulásról írt, összegyűjtve benne mindazt, ami mindnyájunkat érdekel, s melyről mégis oly kevés helyen találhattunk eddig hiteles adatokat.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9632330064 |
|---|---|
| Kiadó: | Natura |
| Kiadás éve: | 1974 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szegedi Nyomda |
| Illusztrátorok: | Fáy Dezső |
| Borítótervezők: | Kamarás Béla |
| Nyomtatott példányszám: | 6500 |
| Kötés típusa: | egészvászon, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 197 oldal + 16 képtábla |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.50 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Természettudomány / Állatvilág / Természettudomány / Ornitológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről