
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 800 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
"Nincs test mozgás nélkül" - írja Leibniz; mennyire igaz ez az emberi társadalomra. Ha a mozgás fő formája valaha a sztyeppei népek vándorlása volt új legelők felől, a hódítóké új rabszolgaforrások, aranylelőhelyek, nyersanyagkincsek irányába, ma bátran mondhatjuk, hogy a fő mozgás az innováció, a korábbiaknál nem kevésbé kemény küzdelem a nemzetközi versenytéren a műszaki fejlesztési képesség, az újabb termékek hódító erejéért. Ez határozza meg ma a nemzetek jólétét, rangsorát, ezért vált az innováció a kutatás izgalmas témájává. Keressük azokat a tényezőket, amelyek egy országot alkalmasabbá tesznek az innovációra, ill. fékezik benne azokat a módszereket, amelyek az állandó megújulást a társadalom eszközrendszereivel segíthetik. A nálunk iparilag fejlettebb országok irodalmából kiszűrhetők az innováció általános, nemzetközi és az adott korszakot jellemző elemei. Tanulmányozásuk nélkül nem képzelhető el a törvényszerűségek felismerése és hathatós alkalmazása. Ezek megismerése mellé kell felsorakoztatnunk a hazai vizsgálatokat. Nem lebecsülhetők ugyanis azok a különbségek, amelyek a történelmi-földrajzi helyzetből adódóan más és más feltételeket szabnak ugyanazon célok eléréséhez. Még a távolról esetleg azonosnak tűnő társadalmi-gazdasági rendszerek - mint az amerikai és a japán - is igen különböző modellek szerint működnek és valószínű, hogy ezek nem cserélhetők fel egymással.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631066711 |
|---|---|
| Sorozatcím: | A gazdasági mérnök |
| Kiadó: | Műszaki Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1985 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Datorg Nyomda |
| Illusztrátorok: | Siklósi Gyula |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 264 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 18.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Dedikált, Aláírt Könyvek / Közgazdaságtan |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről