
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 440 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ez a könyv azt a folyamatot tekinti át, amelynek során az Egyesült Államok eljutott az Irak elleni invázió megindításáig. Részletes, alaposan dokumentált elemzésükben a szerzők arra a következtetésekre jutnak, hogy Irak sorsa voltaképpen már a szeptember 11-i terrortámadásokkal eldőlt. Az ikertornyok lerombolása ugyanis olyan politikai közhangulatot teremtett Amerikában, amelyben lehetővé vált a 2001 elején hatalomra került neokonzervatív-republikánus vezetés régi tervének megvalósítása, a stratégiai ellenőrzés megszerzése a közel- és közép-keleti térség felett. George W. Bush és csapata ezt csak Irak elfoglalásával látta kivitelezhetőnek. A kommentárjaik és elemzéseik révén a magyar médiából jól ismert szerzők magyarázatot keresnek arra is, hogy miért csatlakozott Nagy-Britannia az amerikai döntéshez, és miért támogatta Washingtont megalapozatlan hírszerzési információk közreadásával. Külön fejezetben vizsgálják, hogy milyen megfontolások késztették szűkebb környezetünk, Kelet-Közép-Európa kormányzatait arra, hogy politikailag támogassák az amerikai-brit koalíciót.Bemutatják ugyanakkor a háborúellenes francia, német és az orosz állásponot, a Biztonsági Tanácsban lezajlott drámai fejleményeket, értékelik a tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos hivatalos állításokat, és persze azt is, hogy milyen szerepet játszott az iraki háborúban az olaj.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9633273773 |
|---|---|
| Kiadó: | Zrínyi Kiadó |
| Kiadás éve: | 2004 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Novoprint Rt. |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 318 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Politika / Történelem / Újkor-legújabb Kor / Egyetemes |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről