
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
Kötéstábla / borítója kopott
100
hűségpont
Hogy működik az alku?
A jelen kötet anyaga azért annak a másfél esztendőnek az írásaiból áll össze, amikor Kossuth valóban az ország első embere volt: 1848 márciusától 1849 szeptemberéig sorakoznak fel levelei, cikkei, beszédei, „az országgyűlési teendők tárgyábn” elmondott nagy programbeszédtől a szabadságharc leverése utáni önigazoló, új célokat kitűző, igen hatásos, de igaztalan vidini levélig. Fontos és kevésbé fontos írások egyaránt megtalálhatók az összeállításban – ez utóbbiak azzal a nem titkolt céllal, hogy felvillanjon valami abból is, milyen szerteágazó figyelemmel és aprólékos gonddal szemlélte az ország sorsának legapróbb rezdüléseit is, milyen vonzó tulajdonságai voltak, s hogy hol húzódtak meg szemléletének korlátai, hol mutatkoztak meg egyéniségének árnyoldalai. A kötet legfőbb célja tehát az eddiginél árnyaltabb, sokszínűbb, azaz: kevésbé tévedhetetlen, de sokkal emberibb Kossuth-kép kialakítása.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630743965 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Pro Memoria |
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1987 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 651 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.50 kg |
| Kategória: | Történelem / Újkor-legújabb Kor / Magyar / 1789-1918 / Történelem / Politika / Történelem / Hadtörténelem / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.