
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Az 1. kötet ragasztása a fedőlapja kicsit sérült.
240
hűségpont
Hogy működik az alku?
6 555 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
328
hűségpont
"Az Antall- és a Boross-kormány külpolitikájáról elmondható, hogy a ciklus egészében konzisztens volt, az 1990-es kormányprogramban megfogalmazott elvek és prioritások végigkísérték a teljes időszakot. Mindezzel együtt minden évhez kapcsolhatók olyan események, amelyek kiemelhetők a vonulatból és hangsúlyossá tesznek egyes mozzanatokat. 1992-ben ilyen volt a kétoldalú kapcsolatok körében a magyar kormányfő budapesti találkozója Helmut Kohl német kancellárral (február 6-7.), valamint Borisz Jelcin orosz elnökkel (november 10-11.). Nagy jelentőségűnek tekinthető az Európai Biztonsági és Együttműködési Értekezlet júliusban, Helsinkiben megtartott rendezvénye, amelyen 52 állam- és kormányfő vett részt. És az 1992-es év drámai eseménye volt a Bős-Nagymarosi Vízlépcső körüli vita, majd a létesítmény egyoldalú üzembe helyezése. Jelen kötet az 1990-ben szabadon választott kormány külpolitikai és diplomáciai tevékenységének harmadik, pontosabban második teljes esztendejét dolgozza fel az akkor keletkezett dokumentumok jelentős részének bemutatásával, valamint az eseményeket értékelő bevezető tanulmánnyal. Bába Iván-Marinovich Endre"
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789635410446 |
|---|---|
| Kiadó: | VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár-Magyar Napló |
| Kiadás éve: | 2021 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 923+891 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | |
| Kategória: | Történelem / Politika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről