
Kiadás éve: 1914
Előjegyezhető

(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Masznyik Endre: Jean Paul Levánája azaz Neveléstana. Neveléstörténeti tanulmány. Mező-Túr, 1892. Gyikó K. kiadása. X + 164 + [2] p. A mű a német romantika egyik legjelentősebb írójának, Jean Paul (született Johann Paul Friedrich Richter) pedagógiai főművét, az 1807-ben megjelent Levana oder Erziehlehre (Levana vagy neveléstan) című könyvét dolgozza fel és ismerteti a magyar olvasókkal. Jean Paul nevelési elveinek bemutatása, amely az akkori pedagógiai gondolkodás egyik meghatározó, humanista szemléletű alkotása volt. Masznyik Endre ezen munkájával a 19. századi európai pedagógiai eszméket kívánta becsatornázni a hazai szakmai köztudatba, különös tekintettel Jean Paul gyermekközpontú és fantáziadús nevelési módszereire. Kiadói vászonkötés, piros festésű lapélekkel.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Gyikó K. |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1892 |
| Kiadás helye: | Mezőtúr |
| Kötés típusa: | egészvászon |
| Terjedelem: | 164 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 18.00 cm |
| Kategória: | Antik Könyvek / Xix. Század / Művelődéstörténet / Oktatás-nevelés / Pedagógia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről