
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 990 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
1954. július 10-én bensőséges ünnepség keretében nyílt meg Balatonfüreden a Jókai Emlékmúzeum. A magyar regényírás nagy mesterét erős szálak fűzték Füredhez. Életében - Budapesten kívül - itt tartózkodott leghosszabb ideig s legszívesebben, itt írta sok nagy művét is. Füredre járt nyaralni már mielőtt megépítette villáját, mely húsz évig maradt tulajdonában. Mikor pedig a ház már régen nem volt övé, akkor is hű maradt kedves fürdőhelyéhez s még második feleségével is kétszer nyaralt Füreden. A Petőfi Irodalmi Múzeum itt, az író kedves tartózkodási helyén, füredi villájában rendezte be Jókai emlékkiállítását. Ezzel a füredi Jókai-ház újra megtalálta méltó rendeltetését.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1973 |
| Kiadás helye: | Veszprém |
| Kiadás sorszáma: | 4. |
| Nyomda: | Veszprém megyei Nomda Vállalat |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 60 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Kategória: | Történelem / Helytörténet, Honismeret / Irodalom / Irodalomtörténet / Bibliográfiák,életrajzok Írókról, Költőkről |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről