
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Címlapon tulajdonosi pecsét.
234
hűségpont
Hogy működik az alku?
Előszó Húsz stádium távolságban a kappadókiai Caesarea városától, az Argaiosz hegység erdős kiszögellésénél, a római országút mellett meleg gyógyforrás fakadt. Egy kőlap, durván kifaragott emberi alakokkal és görög felirattal azt hirdette, hogy valamikor ez a forrás az ikreknek, Castornak és Polluxnak volt szentelve. A nép a még jól látható pogány istenalakokat már keresztény szenteknek, Kosmas és Damianus vértanuk ábrázolásának nézte. A szent forrással szemközt az út túlsó oldalán kis csapszék állott, nyomorúlt szalmával fedett kunyhó, piszkos baromudvarral és kassal a tyúkok meg a libák számára. A korcsmában kecskesajtot és félbarna kenyeret, mézet, olajfa-olajat és a vidéken termő fanyar bort lehetett kapni. A korcsmáros egy Szirax nevű, alattomos örmény volt. A vendégszobát közfal két részre osztotta, egyikbe az alsóbb néposztály járt, a másikban jobbfajta vendégeket fogadtak. A füstös gerendákról sonkák és összecsomózott illatos hegyi füvek lógtak : Fortuna asszony, a korcsmáros felesége jó gazdasszony volt. A korcsma meglehetősen kétes hírben állott. Jobbfajta emberek nem maradtak ott éjszakára. Sötét hirek keringtek az ott történő bűntettekről; de Szirax körmönfont legény volt: jól tudott vesztegetni, ahol kellett és mindig szárazon került ki a bajból.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Halhatatlan könyvek-Mereskovszkij munkái |
|---|---|
| Kiadó: | Dante Könyvkiadó |
| Nyomda: | Bíró Miklós Nyomda |
| Kötés típusa: | egészbőr |
| Terjedelem: | 418 |
| Fordítók: | Trócsányi Zoltán |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 18.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről