
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 990 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Molnár Gábor 1908-ban született Budapesten. Pápán mezőgazdasági képesítést szerzett, s néhány évig ezen a munkaterületen is dolgozott. 1930-ban a Nemzeti Múzeum erkölcsileg támogatott expedíciójával Brazíliába utazott, s amikor társai betegség miatt visszatérésre kényszerültek, ő egyedül vállalta a munka folytatását. Gyűjtéseiből sokat hazaküldött, közben az őserdőben elejtett vadak bőrének értékesítéséből, mérges kígyók eladásából tartotta fenn magát, majd fazendafőnöki munkát vállalt. 1932-ben – robbanás következtében – mindkét szemére megvakult. Hazajövetele után – 1933-tól kezdve haláláig, 1980-ig – gazdag tapasztalatait érzékletes útleírásokban és regényekben dolgozta fel. Legfontosabb művei: Kalandok a brazíliai őserdőben (1940), Az óriáskígyók földjén (1955), Jaguárországban (1960), Pálmakunyhó az őserdőben (1963), Ahol az ösvény véget ér (1964), Egymillió hős országa (1966), Holdárnyékban az őserdő (1967), A dzsungel doktora (1967), Horgászom az Amazonason (1968), Bíborviskó (1969), Molnár Gábor, Hegyi Margit: Négy hágó sziklavadonában (1970), Gyémántmosók (1972), Makk és jaguár (1972), Éjbe zuhant évek (1973), Én kedves Amazóniám (1975), A csendes halál démona (1977), A Bakonytól Amazóniáig (1978). Molnár Gábor első, nagy sikerű útleírását tartja kezében az olvasó. Az 1940-ben megjelent, azóta több kiadást megért műben arról a fiatalemberről ír, ötven évvel ezelőtti önmagáról, aki 1930-ban végre beteljesültnek érezheti gyermekkori álmait: két társával elindul az ősvadonba. S a kezdeti nehézségek nem tántorítják el tervétől. Ismerkedés is ez az utazás a fiatal vadász és utazó számára. Az őserdő teljes gazdagsága tárul ki előtte, napjai tele vannak életveszélyes kalandokkal: krokodilok, mérges kígyók, a vadon világának sok ragadozója kerül útjába – izgalmas, érdekfeszítő találkozások ezek –, s ő halált megvető bátorsággal győzi le ellenfeleit, megöli őket, vagy élve fogja el, hogy gyarapítsa egyre gazdagodó gyűjteményét. Szépségekkel, izgalmakkal teli, kalandos utazásáról élvezetesen, szórakoztatóan számol be a lélegzetelállító fordulatokban bővelkedő útleírásban.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Bibliotheca |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1957 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kossuth Nyomda |
| Nyomtatott példányszám: | 5000 |
| Kötés típusa: | félvászon, kiadói papírborítóban |
| Terjedelem: | 329 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 19.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Vadászat / Útikönyvek, Útleírások / Amerika / Irodalom / Szépirodalom / Dokumentumregény |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Végre eljutottam Molnár Gábor első könyvéhez, amelyben leírja a kezdeteket részletesen. Már számos könyvét olvastam, amelyekben visszautalások körvonalazták ezt az időszakot, de nagyon érdekes volt az első vadászat az ökörhalra, ahol először találkozott Abilióékkal, vagy az első idegenföldi szerelem és a csalódások is – de ezek csak adalékok a fő érzéshez, a dzsungel szerelme beteljesüléséhez. Igen eljutott élete vágyálmához, a dél-amerikai vadonba, az Amazonas mellékfolyói szinte érintetlen világához, ahonnan varázsos élményeit közvetítette számunkra. Oly érzékletesen ír, hogy az olvasó szinte ott érzi magát mellette a kunyhóban, vagy a folyóparton, hallja a Winchester éles dörrenését, érzi a lőpor kesernyés szagát, szóval belemerül Molnár Gábor összetéveszthetetlen világába. S a ’60-as ’70-es évek egyik legolvasottabb magyar íróját halála után (1980) már egyszer sem adták ki. Nagyon furcsa! Holott a gyermek- és fiatal korban lévő olvasók biztosan rajonganának e kalandokért ugyan úgy,