
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 610 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Ebben a könyvben a fizika tudományába vezetjük be az olvasót. Az érdekes fizika azoknak szól, akik tudni akarják azt, hogy mi is az a fizika, mennyiben segített bennünket a természet megismerésében, a természeti erők felhasználásában, hol és hogyan könnyítette meg az ember munkáját, miként segít bennünket a hétköznapokban. A megszerzett ismereteket azonnal hasznosítjuk, alkalmazzuk is. // A Kis Fizika II. tárgya az elektromosság és az atomfizika. – Célunk most is az, hogy az olvasó világosan lássa, értse a gyakorlati élettel szorosan összefüggő, alapvető tudásanyagot. Kezdettől fogva az elektronnal magyarázzuk és tesszük szemléletessé az elektromos jelenségeket. Könnyen elvégezhető, egyszerű kísérleteket közlünk ott, ahol ez a megértést megkönnyíti és szükséges. Hangsúlyozzuk, hogy a Kis Fizika két kötetében az első, rendszeres, komoly fizikai ismereteket akarjuk nyújtani azoknak a dolgozóknak, akik munkájuk közben már sok tapasztalatot szereztek, szeretnék ezek magyarázatát látni, szeretnének fizikát tudni. Ebben a kötetben is sok számítással találkozunk. Ceruzával a kezünkben feltétlenül számítsuk át őket. Csak az az ismeret méltó a tudás névre, amit alkalmazni is tudunk. Az alkalmazással mélyül, tudatosul és válik maradandóvá az ismeret. A «Gondolkozzunk» kérdéseire először saját erőnkből próbáljunk felelni, csak ezután keressük meg a feleletet a könyv végén. Az alapvető fizikai eseményekről, felfedezésekről és találmányokról táblázatot közlünk a könyv végén. A fizika történetét találjuk itt meg évszámokban. Közülük sok ismeretes már a szövegből, de lesznek újak is, Általános műveltségünk lényeges eleme az, hogy az emberi tudás és kultúra fejlődését történeti sorrendjében is lássuk.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Műveltség könyvtára |
|---|---|
| Kiadó: | Művelt Nép Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1953 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Budapesti Szikra Nyomda |
| Borítótervezők: | Richter Ilona |
| Nyomtatott példányszám: | 30000 |
| Kötés típusa: | félvászon |
| Terjedelem: | 196+180 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Kategória: | Természettudomány / Fizika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről