
Kiadás éve: 2008
Előjegyezhető

(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Borítói kopottasak.
59
hűségpont
Hogy működik az alku?
Részlet a könyvből: "A verbuváló: Hogy lehet itt katonát verbuválni? Őrmester, én néha már azt hiszem, hogy felkötöm magam. Tizenkettedikéig négy bandériumot kell összeszednem a vezérnek, de itt az emberek olyan gazfickók, hogy egy szikrát sem alszom éjszaka. Ha végre egyet fölhajtottam, s szemet hunytam, azt se bántam, hogy tyúkmelle vagy lőcslába van, és már szerencsésen le is itattam, már alá is kanyarította a nevét - s amíg fizetem a törkölyt, egyszer csak kilép az ajtón, én utána, mert gyanakszom: hát persze, hogy elsuvadt az ipse, mint tetű a haj közt. Itt nincs becsületszó, nincs hűség, nincs hit, nincs egy szemernyi tisztesség. Én elvesztettem a bizalmat az emberiségben, őrmester."
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Diákkönyvtár |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1971 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szikra Lapnyomda |
| Borítótervezők: | Szegedi László |
| Nyomtatott példányszám: | 23800 |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 103 oldal |
| Fordítók: | Nemes Nagy Ágnes |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Dráma, Drámaantológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről