
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Kulcsár István öt évig tudósította az Egyesült Államokból a Magyar Rádiót. Napi jelentéseit, színes beszámolóit, a mindennaépi amerikai életről szóló riportjait a televízióból, a hetilapokból is ismerte a hazai közönség. New York-i leveleiben azt írta le, amit őt, a Magyarországról érkezettet a leginkább megdöbbentette az Újvilágaban: az igazságszolgáltatás furcsaságait, a kitűnően működő telefont, a női egyenjogúság bajnokait, a lakóház-portások és a futballisták sztrájkját , az amerikaiak hiszékenységét, az autó iránti szrelmét, a politikacsinálás, a reklám módozatait, a közbiztonsági állapotokat, az ár- és bérviszonyokat. Amerika ezekben az írásokban a korlátlan lehetőségek, s egyben a korlátlan lehetetenségek, a legkisebb óriások és a legnagyobb törpék hazájaként, mindenféle szempontból a leg-ek országaként jelentkezik.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9633160979 |
|---|---|
| Kiadó: | Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat |
| Kiadás éve: | 1986 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Borítótervezők: | Szabó Árpád |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 238 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.20 kg |
| Kategória: | Útikönyvek, Útleírások / Amerika / Történelem / Helytörténet, Honismeret / Irodalom / Szépirodalom / Riportok, Interjúk |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről