
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Antikvár bolt
266
hűségpont
Hogy működik az alku?
Reggel nehezen ébred, a munkahelyén fáradtnak érzi magát? Nincs kedve semmihez, majd amikor haza megy és a gyerekekkel kellene foglalkozni, már csak idegesen tud reagálni rájuk? Esténként fejfájás gyötri, de nem tudja mitől lehet? Étvágytalanságban szenved, esetleg kóros evési kényszer kerítette mostanában hatalmába? Korunk talán leggyakoribb tünetei a fent felsoroltak, hogy ezek édestestvéreit már ne is említsük. A stressz, a túlterheltség, a fokozott élettempó, a már-már elviselhetetlennek tűnő terhek váltják ki bennünk, hogy a depresszió, a kiégés vagy a szorongások seregének támadásai közt kell élni az életünket. Persze divatos mindezt az időjárással, a környezettel és a „nem tudok rajta változtatni" kifogásokkal magyarázni. Divatos, de nem biztos, hogy érdemes. Hiszen valószínű, hogy ezekben az esetekben a lelki betegségek valamelyikével van dolgunk. Ez volt a rossz hír. A jó hír viszont az, hogy a ma oly gyakori lelki bajokból a legtöbb esetben van kiút. Ez a könyv nem kevesebbre vállalkozik, mint csokorba szedni a leggyakoribb pszichikai problémákat, hogy megoldási javaslatokat adjon azok megelőzésére, kezelésére. Nem csupán tájékoztatni kíván, de részben megoldást is akar nyújtani. Azért részben, mert gyakran megesik, hogy a betegség olyan előrehaladott, hogy szakember segítségére van szükség. Bárhogy is legyen, ez a könyv remek kiindulópont az állapot tisztázásához és a további teendők meghatározásához. Közérthető példáival, gördülékeny írásmódjával, magyarázó ábráival kitűnő tanulási, segítségnyújtási lehetőség a nehézségekkel küzdők, azok hozzátartozói, barátai részére.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789577235 |
|---|---|
| Kiadó: | Élet és Egészség Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2005 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Dürer Nyomda Kft. |
| Kötés típusa: | fűzött papír |
| Terjedelem: | 128 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 23.00 cm |
| Súly: | |
| Kategória: | Pszichológia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről