
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 350 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
1921-en, 71 évvel ezelőtt jelent meg az első cserkész daloskönyv. De a 71 év nem volt folyamatos. 45 éven keresztül csak Magyarországon kívül énekelték a cserkészdalokat. Most felcsendülhetnek a régi és új cserkésznóták, a cserkészek megint énekelhetnek. A cserkészmozgalomhoz mindig közel állt a magyar népzenei hagyomány. A második világháború előtt a cserkészcsapatok maguk is sok népdalt feljegyeztek, melyeket táborozásaik során az ország különböző részein hallottak és addig nem ismertek. A Cserkész Daloskönyv a háború előtt sok kiadást ért meg. Az egymást követő kiadásokban mind több és több népdal jelent meg. A kiadások zenei szempontból akkor kaptak értékes támogatást amikor az öregcserkész Bárdos Lajos, a zeneszerző, népdalgyűjtő zeneakadémiai tanár csatlakozott a szerkesztői munkához. Spielenberg György és Mária György segítségével készítették a régi kiadásokat. A daloskönyv 1945-ig 7-szer jelent meg, összesen 35 000 példányban.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Fam Zenei Kiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1992 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Zeneműkiadó Vállalat nyomdaüzeme |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 122 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.00 cm, Magasság: 16.00 cm |
| Kategória: | Művészetek / Zene / Hobbi / Cserkészet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről