
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Kiadói borítója hiányzik. Táblái kopottasak, sarkai megnyomódtak. Gerince foltos, aljánál beázási foltos. Az első lapív fűzése meglazult. Kötése a hátsó tábla mentén sérült.
49
hűségpont
Hogy működik az alku?
Az Ezeregyéjszaka színes mesevilága, ragyogó paloták és szűk sikátorok; díszes köntösű kalifák és lefátyolozott nők képe jelenik meg előttünk, ha a másfél évezredes arab irodalomról hallunk. Ez a kötet viszont, mely negyvenkét elbeszélést tartalmaz, Egyiptom, Szíria, Szudán, Libanon és Irak mai irodalmával kívánja megismertetni az olvasót. Új, kialakulóban levő irodalom ez, amely most vívja harcát a megkövesedett hagyományokkal, és egyre bátrabban fordul az egyszerű emberek, a nép felé. Régi, ismert írók mellett helyet kapnak a kötetben új, nemrég feltűnt fiatalok is. Új színek, új hangok, új törekvések elevenednek meg a kötet lapjaink, és elhozzák számunkra egy távoli világ üzenetét.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Dekameron sorozat |
|---|---|
| Kiadó: | Európa |
| Kiadás éve: | 1960 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Athenaeum |
| Borítótervezők: | Rudas Klára |
| Nyomtatott példányszám: | 4500 |
| Kötés típusa: | egészvászon, kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 322 oldal |
| Fordítók: | Árvay János, Boga István, Enyedy György, Horváth László, Katona Tamás, Molnár Imre, Várady László |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről