
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Első pár lapon sárgás foltokkal.
240
hűségpont
Hogy működik az alku?
Részlet a könyvből: "A Mednyánszky család valamikor, az idők messzeségében, lengyel volt. Az első Mednyánszky, aki már a miénk lett, II. András királyunk idejében került Magyarországra; Kálmán herceg menyasszonya, Lesko lengyel herceg leánya, Salome hercegnő kiséretében jött, a családi hagyományok szerint 1221 táján. Ez a Mednyánszky kapta II. Andrástól első magyar birtokát, a trencsényi Mednét; kezdetben Medneinek hívták s ez a név változott utóbb Mednyánszkyvá. Az ősi birtok, Medne, megfogyva ugyan, de mainapig a nemesi ág birtokában van s övék az ősi Mednei predikátum. Vitéz emberek voltak a Medneiek. A nápolyi hadjárat folyamán egy mednei Mednyánszky mentette meg Nagy Lajos királyunk életét, - ezért nemességét a király megerősítette s a címersisakba ekkor kapta a család az egyszarvú fehér lovat; a vonatkozó okmányt művészünk kastélyában, a beckói levéltárban őrzik. Egy Mednyánszky testvér, - 1500 táján, - Erdélybe származott; fiai utóbb a fejedelmi udvarba kerültek s ott kapták az aranyosmedgyesi predikátumot. Ez az ág a mi művészünké. Ebből, az aranyosmedgyesi ágból való az a Mednyánszky Jónás, aki Rákóczy György meghitt embere volt; ő közvetítette a korán elhunyt Rákóczy Zsigmond házasságát Henrietteel, a rlienusi Palatínus leányával, ő járt Rákóczy György politikai missióiban a bécsi udvarnál..."
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Művészeti könyvtár |
|---|---|
| Kiadó: | Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) Rt. |
| Kiadás éve: | 1905 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Franklin-Társulat nyomdája |
| Kötés típusa: | egészvászon |
| Terjedelem: | 127 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 18.00 cm, Magasság: 25.00 cm |
| Kategória: | Antik Könyvek / Xx. Század / Művészetek / Festészet / Monográfiák |
| Kapcsolódó művész: | MEDNYÁNSZKY László (1852–1919) |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Nagyon jó könyv