
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
5 510 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
276
hűségpont
A könyv Budapest egy izgalmas korszakába vezeti vissza az olvasót. Buda, Pest és Óbuda településekből egyszer csak egy nagyváros keletkezett, Krúdy Gyula szavaival: "Észrevétlenül világváros lett a kis Pestből, a kamasz Budapestből." (Boldogult ifjúkoromban, 1929) Az 1867-es kiegyezés és emancipáció után új korszak kezdődött. Felgyorsult a kapitalista fejlődés, a városiasodás, a polgárosodás folyamata. Ebben a hihetetlen fejlődésben a budapesti zsidó polgárok kétségtelenül kiemelkedő szerepet játszottak. Aki a századfordulón látogatott a fővárosba, már egy sokszínű, modern várost látott. A pesti oldalon egymás után tűntek el a földszintes házak, helyüket emeletes bérházak váltották fel. A sugárúton és a körutakon szebbnél szebb villák, paloták emelkedtek. A lóvasutat felváltotta a villamos vasút, a Sugár úton pedig a földalatti vasút. Városszerte kávéházak, színházak, mozik várták a budapesti polgárokat. Valószínűleg Ön is használt már Tungsram égőt, de vajon tudja, ki találta ki a márkanevet? Bizonyára vásárolt már Globus konzervet, de tudja, kiknek a nevéhez fűződik az első magyar konzervgyár megalapítása és a Globus márkanév bevezetése? Tudja, ki állította elő és szabadalmaztatta a Kalmopyrint, amit talán Ön is használ fájdalom- és lázcsillapításra? Feltehetőleg utazik kisföldalattin, de tisztában van azzal, kinek köszönhetjük? Ismeri a hajdani Divatcsarnok Áruházat? És elődjét, a Párisi Nagy Áruházat? Tudja, hogy valamikor az Andrássy úti áruház tetőkertjében télen korcsolyapálya volt? Hallott már az egykori magyar gyártmányú autóról? Tudja, hogy Budapesten van Közép-Európa egyetlen zsidó kórháza? Tudja, hogy Európa legnagyobb zsinagógája a Dohány utcai? Ezekre és sok még számos kérdésre választ talál a Micsoda évtizedek! című könyvben, miközben bepillanthat zsidó polgári családok életébe: Hol éltek? Hogyan éltek? Mivel foglalkoztak? Hogyan boldogultak? Jó olvasást kíván a szerző!
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786150186399 |
|---|---|
| Kiadó: | Nádor és Társa Tanácsadó Iroda |
| Kiadás éve: | 2023 |
| Kötés típusa: | papír / puha kötés |
| Terjedelem: | 350 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Társadalomtudomány |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről