
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Alsó lapélen apró elszíneződés.
30
hűségpont
Hogy működik az alku?
Egy majd százéves regény számíthat-e a mai gyorsolvasó érdeklődésére? Ha igen, vajon mi kötheti le ebben az egyszer ráérősen hömpölygő, máskor pattogóan friss, gúnyosan önmardosó eseménysorozatban, amely hol a millenniumi évtized keserédes világát idézi fel, hol egy síron túl is élő szerelem történetén mereng, hol pedig egy századvégi magyar művész drámáját festi, aki előtt szerelmét s ezzel együtt életkedvét veszíti el, később híre, szerencséje s milliói ellenére az önbecsülését éppúgy, mint önmagában való hitét? Mert ez a regény három rétegből fonódott: két házasság történetéből, az első rövid volt, szép, felejthetetlen, a másik a szánalomra, a közönyre, nagylelkűségre épült, s öngyilkossággal végződött; a másik réteg a fejlődő, sihederkorát élő főváros ábrázolása; a harmadik a kiegyezés és a millenium közt élő művész pályaképe a divat, a szerencse, a közönség és a koráramok százféle szeszélye tükrében.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9635480652 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Klub klasszikusok |
| Kiadó: | Magyar Könyvklub |
| Kiadás éve: | 1995 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Gyomai Kner Nyomda Zrt. |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 536 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 18.00 cm |
| Súly: | 0.50 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről