
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 000 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Részlet: Negyven magyar művész mintegy nyolcvan műve sorakozik fel ezen a kiállításon megközelítően hű képét adva az utolsó ötven ezstendő magyar grafikai-mávészet keresztmetszetének. A kiállítás tengelyébe a rajz került, mint olyan anyag, mely különösen érzékeny minden külső és belső hatásra, változásra, és a legtöbb nemzetéhez hasonlóan nálunk is a legjelentősebb grafikai műfaj. A rajz ősi művészet, története egyidős az emberiséggel s megtalálható mindenütt, ahol ember él. Évezredes csontok bekarcolt díszei, barlangok sziklafalának néhány színnel s vonással odavetett alakjai tanúskodnak erről.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Múzeumok Központi Propaganda Irodája |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1959 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szabadság Lapnyomda |
| Nyomtatott példányszám: | 2050 |
| Kötés típusa: | ragasztott papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 6 oldal + 16 képmelléklet |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 19.00 cm, Magasság: 22.50 cm |
| Kategória: | Művészetek / Festészet / Rajz, Grafika / Művészetek / Festészet / Kiállítási Katalógus |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről