
(0 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
Daniel Defoe. Moll Flanders örömei és viszontagságai. Regény. Budapest, 1956. Új Magyar Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 342 + [2] p. Ungvári Tamás által dedikált példány. Fordította: Vas István. A bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta, a fordítást az eredeti szöveggel egybevetette Ungvári Tamás. Fülszöveg: "Defoe korában Londont soha nem tapasztalt bűnőzési hullám árasztotta el, s a Moll Flanders a legkiválóbb a bűnözéssel foglalkozó korabeli művek közül. A regény azonban nem csupán egy bűnöző életének pontos krónikája, hanem ennél sokkal általánosabb érvényű. Moll átlagember, aki csupán boldog szeretne lenni, s e cél érdekében a bűnözéstől sem riad vissza. Moll, hibáival együtt, a modern kor emberének tipikus példája. Defoe a bűnöző asszony figurájában általános emberi jelenségeket magatartásokat és reakciókat ábrázol." (A világirodalom klasszikusai.) Kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | A világirodalom klasszikusai |
|---|---|
| Kiadó: | Új Magyar Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1956 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Kossuth Nyomda |
| Kötés típusa: | kiadói vászonborítóban |
| Terjedelem: | 342 |
| Fordítók: | Vas István |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.50 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Dedikált, Aláírt Könyvek |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről