
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 4 950 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Brandenstein Béla. Művészetfilozófia. Budapest, 1939. Szent István-Társulat (Stephaneum nyomda). 442 p. Fűzött papír. // KILENC ÉVE ELMÚLT, hogy a Magyar Tudományos Akadémia a Művészetfilozófiát kiadta; a könyv azonban már évekkel ezelőtt elfogyott. Az Akadémia általában nem ad második kiadást; ezért köszönet illeti meg a Szent István-Társulatot, hogy a könyv iránt jelentkező, mind több és sürgősebb igénynek eleget téve, a második kiadásra vállalkozott. Az elmúlt kilenc évben sokat foglalkoztam a könyv tárgyával: előadásokban, tanulmányokban egyaránt. Ismételt gondos kritika mellett sem találok mégsem lényeges tárgyi változtatnivalót; az új kiadásban lévő, aránylag jelentős módosítások a tárgy elrendezésére és a stílusra vonatkoznak és néhány kiegészítést tartalmaznak. Elhagytam a metafizikai és a lélektani alapvetést, mivel ma már amaz a Bölcseleti alapvetésben (Egyetemi Nyomda, 1955), emez Az ember a mindenségben második, lélektani kötetében (M. Tud. Akadémia, 1937) könnyen és alaposabban megtalálható; mivel továbbá arra törekedtem, hogy az egész könyv stílusa a nagyközönség számára könnyebb, elvont tudományos előfeltevésekkel lehetőleg kevésbbé terhelt legyen, elhagytam a külön történeti áttekintést is és lényeges tartalmát a szövegbe szétszórva, a megfelelő kérdések tárgyalásába fűztem bele: hiszen a munka célja nem történeti, hanem a művészetfilozófia problémáinak rendszeres vizsgálata.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Szent István-Társulat |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1939 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Stephaneum nyomda |
| Kötés típusa: | fűzött papír |
| Terjedelem: | 442 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Kategória: | Művészetek / Általános Művészettörténet / Filozófia / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről