
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 250 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
"Újabb vaskos tanulmánykötetet tart kezében az olvasó. A ránk nehezedő és egyre nehezebben feldolgozható ismeretanyag - amely az effajta könyvek szülője - hol azzal függ össze, hogy az ismeretek igen régóta halmozódnak, hol éppen ellenkezően, az okoz gondot, hogy korábban alig vagy egyáltalán nem művelt területre nyitnak egyre táguló kaput. Az ígéretes nevű művészetpszichológia, amely az emberi sorsot megjelenítő-felidéző művészet varázsát a lelki élet tudományos törvényszerűségeit feltáró-elmző pszichológia vonzásával tetézi meg, kifejezetten az utóbbiak közé tartozik. Kötetünk az alkotóképességek, a művész tehetsége, az alkotómunka folyamata, a művek pszichológiáját vizsgáló, magyar nyelven eddig nem közölt tanulmányokkal kíván a művészetkutatás és a pszichológia egyaránt egyik legifjabb területébe belepillantani." Guilford, Taylor, Freud, Jung, Morris, Ehrenzweig, Child, Berlyne és mások írásai.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Gondolat Könyvkiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1973 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Egyetemi Nyomda |
| Borítótervezők: | Uray Erika |
| Nyomtatott példányszám: | 5500 |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 518 oldal |
| Fordítók: | Józsa Péter, Hernádi Miklós, Krén Katalin, Pléh Csaba, V. Binét Ágnes, Deák Ágnes, Szilágyi Lilla |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Pszichológia / Művészetek / Általános Művészettörténet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről