
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ex librisszel.
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
280
hűségpont
Hogy működik az alku?
Bizonyára sokan olvasták a szerző Nemtudomka csodálatos kalandjai című könyvét. Hüvelyknyi kis hősünk ezúttal újabb kalandra indul Pöttyömpöttyel és Lucskos Loncsossal együtt. Útjuk célja Napváros, a picurkák országának csodálatos városa. Nemtudomka olyan autón utazik, amely földön, vízen és levegőben egyaránt gyorsan robog, forgó házakat csodál meg, sakkautomatával kel versenyre, és megcsodálja az ingyenes málnaszörp-automatát. A három picurka remekül érezné magát Napvárosban, ha nem történnék meg a baj... De megtörténik: Nemtudomka, aki egy varázspálca boldog birotkosa, szamárrá változtat egy picurkát. Az igazi baj azonban akkor kezdődik, amikor Nemtudomka jóvá akarja tenni hibáját, és picurkává változtat három igazi szamarat. Ebből aztán annyi galiba származik, hogy cska a jó öreg varázsló tud rendet teremteni. Addig azonban az olvasó sokat izgul, és szívből derül Nemtudomka napvárosi kalandjain. A könyvet F. Kemény Márta szellemes fordításában, Heinzelmann Emma illusztrációival adjuk közre.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631102491 |
|---|---|
| Kiadó: | Móra Kiadó-Kárpáti Kiadó |
| Kiadás éve: | 1975 |
| Kiadás helye: | Budapest-Uzsgorod |
| Kiadás sorszáma: | 2. kiadás |
| Illusztrátorok: | Heinzelmann Emma |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 274 oldal |
| Fordítók: | F. Kemény Márta |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.50 cm, Magasság: 24.50 cm |
| Súly: | 0.70 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Regények / Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Mesék / Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Ismeretterjesztő |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Noszovot azért szeretem végtelenül, mert úgy írt élvezetes meséket, hogy filozófiai mélységük van - anélkül, hogy elvennék a mese jelleget és csodálatosságát. E kötetben Nemtudomka olyan bájos, kacagtató kalandokon megy keresztül, amelyek gyereknek és felnőttnek is gyönyörűségesek - és másrészt annyi kérdést vet fel, amelyeken elgondolkodhatunk. Itt van mindjárt a földön, vízen, levegőben is gyorsan robogó jármű; Nemtudomka kapcsolata Pöttyömpöttyel és Lucskos Loncsossal; Napváros mint utópia (?); a verseny a sakkautomatával; az ember (pontosabban picurka :)) állattá és az állat emberré változtatása, és Noszov a meseregény cselekményében ki is bontja az ezekből adódó bonyodalmakat... Rengeteg elméleti kérdés, amelyek a mesén keresztül kibontva talán még elgondolkodtatóbbak. Nagyon élveztem ezt a csodálatos könyvet, annak ellenére, hogy felnőttként olvastam először, de ez semmit nem vont le. Bátran ajánlom minden meseszeretőnek!