
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 4 800 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A Kontinensről kontinensre könyvsorozat utolsó kötetét tartja kezében az olvasó. Ez a könyv az óceánokat és tengereket, valamint a Föld jégóceánjait, az Északi- és Déli-sark körüli vidékeket tárgyalja. Mi, magyarok, olyan országban élünk, aminek nincs tengerpartja, így legtöbbünknek csak futó kapcsolata vagy közvetett, elbeszélésekből, olvasmányokból, filmekből szerzett ismerete van az óceánokról és a sarkvidékekről. Ez a kötet látványos képekkel és tényszerű leírásokkal bemutatja a világtengereket mint a Föld nagy történeti folyamatainak résztvevőit. Miközben végigkalauzol az óceánokon és a tengereken, áttekintést ad a vizek és a zord sarki tájak élővilágáról. Az óceánok, a tengervíz fizikai, kémiai és biológiai ismertetését, a sarkokon kialakult jeges területek bemutatását át- meg átszövik az emberi megismerés hol mulatságos, hol hősies, máskor tragikus történetei. Hiszen a tengerek és sarkvidékek történetéhez bizony hozzá tartozik a kalandok és kalandorok, felfedezők és felfedezések említése, tetteik felidézése is. Az Óceánok - Sarkvidékek kötet tehát arról szól, ami Földünkön a korábban megjelent könyvek tárgyalta földrészek között helyezkedik el: bolygónk hatalmas vizeiről és jégvilágáról. A szerző és a kiadó azt reméli, hogy ez a könyv azzal tölti ki a sorozatban eddig leírt területek közötti hézagokat, hogy képzeletbeli tengeri utazást kínálva vezeti az olvasót - kontinensről kontinensre.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630944413 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Kontinensről kontinensre |
| Kiadó: | Kossuth Kiadó |
| Kiadás éve: | 2003 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda Rt. |
| Borítótervezők: | Gyuska Györgyi, Illyés Éva |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 239 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 25.00 cm, Magasság: 31.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Természettudomány / Növényvilág / Természettudomány / Állatvilág / Útikönyvek, Útleírások / Ausztrália És Óceánia / Természettudomány / Földrajz / Útikönyvek, Útleírások / Arktisz Antarktisz |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Tegyen ön is egy képzeletbeli utazást a világ két végére a kötet segítségével,ami látványos képekkel ,útleírásokkal bemutatja a világtengereket és a sarkvidékek élővilágát....Először ellátogatunk az észbontó Északi vidékre,más néven az Arktiszra és megismerkedünk a lakóival: jegesmedve,karibu rénszarvas,sarki róka...Aztán irány a Déli sarkvidék,vagy Antartisz,a totyogó pingvinek jeges otthona!Gyerünk,indulás!JÓ utat!!!
Tartalmas, gyönyörű kiadvány, mely Óceánok - Sarkvidékek világát fedezi fel több, mint 400 képpel és 50 percnyi filmrészletet tartalmazó CD-Rom melléklettel. Érdemes felfedezni e sorozat tagjait. Ajánlom.