
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
445
hűségpont
Hogy működik az alku?
A kötet az emigrációban született prózai írásoknak azokat a darabjait tartalmazza, amelyek esetében megállapítható volt az első közlés időpontja és helye, s amelyek többnyire korabeli nyugati magyar nyelvű folyóiratokban, évkönyvekben jelentek meg. Valamennyi közül kiemelkedik azÖrökösök című elbeszélés, amelyet a szerző a német emigrációban írt, amely folyamatosan jelent meg 1949 decemberétől 1950 novemberéig a párizsi Ahogy lehet című folyóiratban. Szinte valamennyi írás az otthoni világ élményeihez kötődik, vagy az amerikás magyarok boldogulásának, netán boldogtalanságának körülményeit taglalja. Ezeket az írásokat is, mint a többit is általában a Nagyapám tanításának indító mondata jellemzi: „A szó az ember legnagyobb kincse… Aki oktalanságra pazarolja, Istent gyalázza ezzel. Mert Isten azért adta a szót, hogygondolatainkat közölni tudjuk egymással, megértsük egymást és a világ békességét szolgálja.”
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789633540053 |
|---|---|
| Kiadó: | Duna International Könyvkiadó Kft. - Mentor Kiadó |
| Kiadás éve: | 2012 |
| Kiadás helye: | Marosvásárhely-Budapest |
| Kötés típusa: | ragasztott műbőr |
| Terjedelem: | 300 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 0.00 cm, Magasság: 0.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről