
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
105
hűségpont
Hogy működik az alku?
Előszó részlet: Valamikor, hajdanában, talán fél évszázaddal ezelőtt, az épp akkoriban államosított patinás piarista gimnázium udvarán, egyik tízpercben, odajött hozzám egy loboncos hajú felsős, és komolykodó hangon megkérdezte: "Faszikám, ismered a kiforgatott Toldit?" Választ sem várva, drámai hangon elkezdte mondókáját: "Ég a napmelegtől a kopár sík szarja, Toldi retkes faszát üveggel kaparja..." A hatás leírhatatlan volt: ennyi szellemességgel fűszerezett disznóságot még soha életemben nem hallottam. Könnyesre röhögtük magunkat a körülállókkal, mert hát a pubertáskor elején elég a nemi szervek vagy nemi aktus néven nevezése, hogy kiskamaszok visszafoghatatlan vihogásban törjenek ki, nemhogy arról értesülni, hogy Toldi az ármány által seggbe lőtt gímszarvasként száguldott... Ez a megmagyarázhatatlan inger, hogy a legkomiszabb trágárságon is harsányan hahotázzunk, elkísér bennünket a kamaszkorból a férfikorba, s ha egyívású férfitársaság dorbézol együtt, az ivászat késői szakaszában óhatatlanul elkezdődik a pajzán versikék sikamlós szójátékokat tartalmazó nóták kórusban való éneklése, illetve az elfogyasztott szesz hatása miatt botladozó nyelvvel artikulált deklamálása. A diákhumor fő hajtóereje mindig is a szexuális tabuk felrúgása volt. Ezt tették a söröző német diákok vagy a "rugby-song"-ot éneklő angol egyetemisták.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9638464089 |
|---|---|
| Kiadó: | Kortárs Kiadó |
| Kiadás éve: | 1997 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Argumentum Kiadó Nyomdaüzeme |
| Borítótervezők: | Sipos Anikó |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 125 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.00 cm, Magasság: 14.00 cm |
| Súly: | 0.10 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok / Irodalom / Irodalomtörténet / Bibliográfiák,életrajzok Írókról, Költőkről / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Humor / Irodalom / Irodalomtudomány / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Erotika, Szex |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.