
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 9 520 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Porosz Tibornak A buddhista pszichoterápia című könyve a buddhista pszichológia gyógyításhoz kapcsolódó gyakorlati oldalait mutatta meg , e jelen műve viszont mindezek szemléleti hátterére, a buddhista pszichológia általánosabb jellegzetességeire irányítja a figyelmet. Ebben a kötetben párhuzamos lélektanok találhatók, mert az egyes szokásos és szokatlan pszichológiai témák fel sorakoztatásakor az adott kérdések többféle megközelítése olvasható. Ennek során éppúgy megismerhetők az eltérő főbb nyugati nézetek , mint a történelmi Buddha felfogásai és a különböző buddhista iskolák nézetei, így alkalom nyílik az összehasonlításukra. Az itt említett nézetek, szemléleti modellek lehetőség szerint a saját megfogalmazásaikkal, gondolatmeneteikkel szerepelnek, hogy azután egymás beszélgető partnerei lehessenek az Olvasó számára. Ezáltal ez a könyv kaleidoszkópnak tekinthető, mivel a nézeteket, modelleket és gondolatmeneteket követve ezek mint színes lapocskák lesznek láthatók, így azután annak, aki a könyvet a kezében forgatja, egyben minden forgatásnál a lapocskák kapcsolatainak eltérő mintázatai, összefüggései mutatkoznak meg.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786155935091 |
|---|---|
| Kiadó: | A Tan Kapuja |
| Kiadás éve: | 2022 |
| Terjedelem: | 704 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Vallás / Vallási Irodalom / Buddhista |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről